Opublikowano Dodaj komentarz

Possession vs Shooting

Każda drużyna powinna posiadać swój własny styl gry. Jedni preferują długie utrzymywanie się przy piłce, drudzy szybki atak zakończony strzałem. Która z tych opcji jest dla nas bardziej korzystna i którą powinniśmy częściej doskonalić? A może w jednej grze skupimy się na obydwu tych aspektach? Przedstawiam wam grę w której dwie drużyny mają zupełnie inne cele. Wielkość pola gry, ilość zawodników i czas trwania powtórzenia każdy trener dobiera indywidualnie.

Gra Possession vs Shooting

Posiadanievsshooting

Organizacja gry:

Pole tak jak na zamieszczonej grafice. W środku gra 4vs4, na zewnątrz obie drużyny mają po 4 zawodników – jedni ustawieni za bramkami, drudzy na bokach wyznaczonego pola gry.

Przebieg gry:

Zawodnicy biali starają się jak najdłużej utrzymać przy piłce i jak najczęściej przenosić ciężar gry. Punkt zdobywają po każdorazowej wymianie 10 podań. Czerwoni po przechwycie starają się jak najszybciej zdobyć gola na jedną z dwóch bramek wykorzystując zawodników zewnętrznych grających na ścianę. Zmiana ról co 2 minuty

Ważne:

Zwracamy uwagę na ruch między liniami zawodników drużyny utrzymującej się przy piłce oraz wyjście na pozycje zawodników drużyny strzelającej bramki. Akcentujemy fazy przejściowe występujące w grze.

Założenia gry:

  • utrzymanie się przy piłce
  • wyprowadzenie ataku szybkiego
  • zdobycie jak największej liczby goli
  • szybkie fazy przejścia a->o i o->a
  • percepcja
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *